Email Email: info@cela-ve.com
Phone Tel./ Fax: 0058 295 242 19 20
Phone Tel.: 0058 295 808 84 11
Phone Cellphone:0058 412 353 31 24

SPANISH LANGUAGE SCHOOL
CENTRO DE LINGUISTICA APLICADA, MARGARITA ISLAND


Egzaminy i dyplomy z języka hiszpańskiego DIE oraz DELE

Egzaminy i dyplomy z języka hiszpańskiego DIE oraz DELE

 Na zakończenie kursu języka hiszpańskiego można zdawać w szkole języka hiszpańskiego CELA na wyspie Margarita egzamin Diploma Internacional de Español (DIE).
DIE ma 10 poziomów zaawansowania, od początkującego po zaawansowany. Ten Międzynarodowy Dyplom Języka Hiszpańskiego jest uznawany na świecie, a wydają go Fundacja Fidescu oraz hiszpański Universidad Pontificia de Salamanca. Można także zdawać egzaminy branżowe: języka turystyki, prawa, biznesu, medycyny oraz dla nauczycieli języka hiszpańskiego.

Można przyjąć, że jeden tydzień kursu w szkole języka hiszpańskiego CELA odpowiada jednemu poziomowi DIE. W naszej szkole można zdawać ten egzamin w formie pisemnej.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z nami pod adresem info@cela-ve.com  
Jeśli jesteście Państwo zainteresowani tym dyplomem z języka hiszpańskiego, prosimy zaznaczyć odpowiednie miejsce w formularzu zgłoszeniowym.
Można zgłosić się do certyfikatu DIE podczas zapisywania się na kurs języka hiszpańskiego w CELA

Kursy przygotowujące do DELE:

CELA oferuje uczniom, którzy chcieliby przygotować się do DELE (są to jedyne oficjalne dokumenty potwierdzające znajomość języka hiszpańskiego jako języka obcego, wydawane przez Ministerstwo Edukacji, Kultury i Sportu Królestwa Hiszpanii oraz Universidad de Salamanca), specjalny kurs obejmujący 25 lekcji tygodniowo, kursy grupowe i 10 indywidualnych lekcji, głównie popołudniami.

Informacje ogólne o DELE:
DELE (Diploma de Español como Lengua Extranjera) to oficjalny egzamin języka hiszpańskiego jako języka obcego, z którego dyplom wystawia Ministerstwo Edukacji, Kultury i Sportu Królestwa Hiszpanii, Universidad de Salamanca oraz Instytut Cervantesa.

Egzamin można zdawać dwa razy w roku w 59 krajach świata i w 215 miastach w Hiszpanii, zwykle w dwóch sesjach, w maju i w listopadzie. W Wenezueli egzamin ten nie odbywa się, należy go zatem zdawać w kraju swego zamieszkania.

Egzamin ma trzy poziomy:

Diploma Inicial

Diploma Básico

Diploma Superior

Wymagania:

Należy spełniać następujące wymagania, by podchodzić do egzaminu DELE:

  • Być obywatelem kraju o innym niż hiszpański języku oficjalnym.
  • Należy mieć ukończone 16 lat, by zdawać Diploma Superior.
  • Zgłoszenie i płatność musi nastąpić w odpowiednim centrum w Państwa kraju zamieszkania.
  • Po wypełnieniu wniosku zgłoszeniowego i uiszczeniu płatności otrzymuje się powiadomienie o dacie i godzinie egzaminu.

Więcej informacji o egzaminie można uzyskać kontaktując się z: Instytutem Cervantesa: http://diplomas.cervantes.es/ lub dr Sabiną Loffler: info@cela-ve.com.