Email Email: info@cela-ve.com
Phone Tel./ Fax: 0058 295 242 19 20
Phone Tel.: 0058 295 808 84 11
Phone Cellphone:0058 412 353 31 24

SPANISH LANGUAGE SCHOOL
CENTRO DE LINGUISTICA APLICADA, MARGARITA ISLAND


Lekcja kuchni wenezuelskiej

Lekcja kuchni wenezuelskiej

Szkoła języka hiszpańskiego CELA w Wenezueli, kurs gotowania

Sposób przygotowywania potraw, smaki i zapachy kraju są bardzo ważną częścią jego kultury. W szkole języka hiszpańskiego CELA uważamy, że język to kultura, lecz kultura Wenezueli to z kolei znacznie więcej niż tylko język, dlatego umieszczamy naszych uczniów w tutejszych rodzinach. Kto lubi gotować i jeść, będzie zadowolony z tego krótkiego kursu kuchni wenezuelskiej. Są to zajęcia dodatkowe dla naszych uczniów, ale mogą na nie uczęszczać także osoby nie uczące się u nas języka hiszpańskiego.

Odbywają się one w kilka niedziela roku, w sobota od 10:00 do 14:00. Minimalna wielkość grupy to 3 osoby. Zajęcia prowadzi dyrektor naszej szkoły, Sabina Loffler. Prócz pracy jako nauczyciel języka hiszpańskiego, uwielbia gotować i uczestniczyła w wielu kursach gotowania.

Będziemy gotować następujące dania:

  • Empanadas (danie wenezuelskie na bazie mąki kukurydzianej)
  • Huevo perico (wenezuelskie śniadaniowe danie jajeczne)
  • Pabellón criollo (narodowa potrawa, w skład której wchodzi ryż, plátanos (banany), czarna fasola i mięso)
  • Pastel de Chucho (typowe danie z wyspy Margarita Island, przypominające lasagna z bananami i rybą)
  • Quesillo (typowy wenezuelski deser na bazie jajek i mleka)

Cena kursu kulinarnego to US$ 30. Uczestnicy kursu otrzymają przepisy i certyfikat; oczywiście będą też degustować przygotowane dania.

Chcąc uzyskać więcej informacji prosimy kontaktować się z nami pod adresem info@cela-ve.com Na kurs gotowania można zapisać się podczas zapisu na kurs języka hiszpańskiego korzystając z formularza na stronie http://cela-ve.com/registration_form.html

Prosimy tylko dodać następujące zdanie w miejscu na komentarz: I would like to participate in the cookery course. (Chcę wziąć udział w kursie gotowania.)