Email Email: info@cela-ve.com
Phone Tel./ Fax: 0058 295 242 19 20
Phone Tel.: 0058 295 808 84 11
Phone Cellphone:0058 412 353 31 24

SPANISH LANGUAGE SCHOOL
CENTRO DE LINGUISTICA APLICADA, MARGARITA ISLAND


Nauka języka hiszpańskiego na Margaricie

Wyspa Margarita znajduje się w odległości 30 minut lotem od kontynentalnej części Wenezueli. Ta urokliwa Wyspa Karaibska zachwyca różnorodnością krajobrazu i idyllicznymi plażami. Na Margaricie znajdują się typowe wioski rybackie oraz nowoczesne sklepy, centra handlowe i restauracje w Porlamar i okolicy.

Życie na wyspie płynie spokojnie, wolne od problemów typowych dla dużych miast Ameryki Łacińskiej, jednak nie brak tu miejsc rozrywki: dyskotek, klubów, barów, restauracji i kasyn. Ponieważ wyspa jest strefą bezcłową, można kupić tu w znakomitej cenie takie produkty, jak napoje alkoholowe, papierosy czy ubrania znanych projektantów.

Margarita jest ulubionym miejscem na wakacje dla Wenezuelczyków i stała się popularna wśród mieszkańców wielu krajów europejskich. Panuje tu przyjemny klimat i nawet w porze deszczowej można co dzień cieszyć się słońcem. Na wyspie są warunki do uprawiania takich sportów, jak windsurfing, kitesurfing czy nurkowanie. 

Szkoła języka hiszpańskiego CELA mieści się w uroczej dzielnicy mieszkalnej Playa El Angel, w pobliżu ważnych centrów handlowych oraz blisko Pampatar - jednego z najbardziej typowych, pięknych miasteczek. To tam mieści się San Carlos - hiszpańska forteca z czasów konkwistadorów, Casa de la Aduana i wiele charakterystycznych restauracji. Ponieważ wszystkie rodziny goszczące uczniów mieszkają w pobliżu, można codziennie chodzić do szkoły na piechotę. Nasz program przewiduje 3 wycieczki tygodniowo w najpiękniejsze miejsca na wyspie, gdyż chcemy, by nasi uczniowie wrócili do domu z przyjemnymi wspomnieniami z pobytu na tej pięknej wyspie.

Z kilku miast europejskich można dostać się na wyspę Margaritę lotami czarterowymi, jednak z przyczyn finansowych zalecamy przylot na lotnisko Maiquetía znajdujące się blisko Caracas, a następnie przelot do Porlamar. Administracja szkoły chętnie pomoże Państwu zarezerwować lot z Caracas do Porlamar. Gdyby ze względu na połączenia samolotowe zaistniała konieczność przenocowania w pobliżu lotniska Maiquetía, możemy polecić dobry i bezpieczny hotel. Taka konieczność pojawia się jednak bardzo rzadko, gdyż loty z Caracas co Porlamar odbywają się co 30-60 minut. Zawsze można kontaktować się z nami pocztą elektroniczną: info@cela-ve.com lub telefonicznie: 0058 295 2628198 albo 0058 295 808 84 11.